Informator

Centrum Aktywności Lokalnej, to miejsce specjalnie przygotowane dla społeczności lokalnej Kłodzka oraz dla organizacji pozarządowych znajdujących się na tym terenie. Zostało ono zmodernizowane ze środków unijnych na kwotę 8 milionów 100 tys. złotych z inicjatywy Gminy Miejskiej Kłodzko, w ramach projektu „Rewitalizacja społeczna i przestrzenna Kłodzka i Krosnowic”. Ten niezwykły projekt, który jeszcze kilka lat temu zarysowywał się tylko na architektonicznych planach, stał się rzeczywistością. Jego remont trwał ponad 2 lata a rezultaty przerosły oczekiwania wielu z nas.

Budynek po dawnej Szkole Medycznej został kompleksowo wyremontowany. Jego powierzchnia użytkowa to ponad 1600 m² . Został on w pełni dostosowany do użytku dla osób niepełnosprawnych - zamontowano w nim nowoczesną windę, która obsługuje 5 kondygnacji budynku. W skład budynku wchodzi parter oraz 4 piętra.

Część użytkowa - poczynając od piętra pierwszego obejmuje pomieszczenia: biurowe, zaadoptowane dla Placówki Wsparcia Dziennego - 3 sale edukacyjne oraz kuchnia i toalety. Do dyspozycji mieszkańców i organizacji pozarządowych Kłodzka znajduje się tu również pomieszczenie Open Space.

Piętro 2 – składa się z 3 sal konferencyjnych. Znajduje się tam jedna z najbardziej atrakcyjnych sal tego budynku - bardzo reprezentacyjna Aula, która niegdyś była główną aulą Szkoły Medycznej - teraz jest to miejsce, gdzie odbywają się szkolenia, konferencje czy przedstawienia. Kolejne 2 sale wykładowe w pełni wyposażone również w sprzęt multimedialny ,przeznaczone są do spotkań, konferencji czy zajęć dydaktycznych dla lokalnej ludności. Na piętrze tym znajdują się również toalety oraz w pełni wyposażona kuchnia.

Piętro 3, to miejsce, gdzie obecnie spotykają się Seniorzy – do ich dyspozycji jest przeznaczona sala telewizyjna, sala gimnastyczna- w wyznaczonych godzinach oraz pomieszczenia socjalne - kuchnia i toalety.

Piętro 4, to część wypoczynkowa i socjalna.

Centrum Aktywności Lokalnej, to miejsce które ma kształtować prawidłowe postawy społeczne i integracyjne. Inicjatywy kulturalne, spotkania integracyjne różnych grup wiekowych, wymiana doświadczeń i umiejętności oraz miłe spędzenie czasu w gronie nowo poznanych osób - to ważny cel tej placówki.

Korzystanie z pomieszczeń jest bezpłatne.

Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w wydarzeniach Centrum Aktywności Lokalnej a przede wszystkim do współtworzenia ich.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com